Klöckner Pentaplast, Farmamak’ın iktisabını tamamladı

Klöckner Pentaplast, Farmamak’ın iktisabını tamamladı

Montabaur, Almanya – 31 Ekim 2016. Klöckner Pentaplast, Farmamak’ı iktisap ederek sert plastik film ve ambalaj çözümlerinde küresel lider pozisyonunu güçlendirmiştir. Yeni alt şirketimiz Türkiye ve çevre bölgelerde lider sert film üreticilerinden biridir. Farmamak, 155 milyon TL (~ 47 milyon Euro) satış rakamıyla yaklaşık 230 kişilik istihdamı vardır. Üretim sahası Gebze, Türkiye’de bulunmaktadır.

Klöckner Pentaplast CEO’su Wayne M. Hewett, “Farmamak hızla büyüyen Türk ve Ortadoğu pazarlarında hızlı bir yer edinmemizi sağlamaktadır. Farmamak ürünleri mevcut portföyümüzün doğal uzantıları niteliğindedir. Teknik bilgi ve uzmanlığımız bir araya geldiğinde bizi gelecekteki başarılara hazırlamaktadır,” diye belirtiyor. “Güçlü küresel ayak izimiz sayesinde, büyüme hızı yüksek pazarlara daha fazla yatırım yapmayı bekliyoruz.”

Farmamak, Klöckner Pentaplast Grup’a teknoloji, deneyimli işgücü, imalat ve ticari know-how bilgisi ile yeni üretim kapasiteleri kazandırmaktadır. Bu, şirketin Türkiye ve Ortadoğu pazarına daha hızlı girmesini sağlamakta ve ilgili bölgedeki müşterilerimize mükemmel hizmet ve uzmanlık sunmaktadır. “Bölgesel satış ekibi Klöckner Pentaplast ürünlerinin satışını çok daha geniş bir ürün gamında gerçekleştirme fırsatına sahip olacak, bu da yeni pazar ve segmentlere girilmesine olanak tanıyacaktır,” diyor Gıda ve Tüketici Ambalajları Grup Kıdemli Başkan Yardımcısı Giles Peacock. “Mevcut ürün portföyümüzü daha da geliştirmek ve müşterilerimizin gelecekteki büyümeleri için kritik ortaklarından biri olarak doğru çözümleri sunmak istiyoruz.”


Klöckner Pentaplast Grup hakkında

Klöckner Pentaplast Grup, diğer pazarların yanı sıra farmasötik, tıbbi cihaz, gıda, içecek ve kart pazarlarına hizmet veren ambalaj, baskı çözümleri ve özel çözümlerde küresel bir liderdir.İnovasyondan güç alan sert plastik filmler ve hizmetlerden oluşan geniş portföyüyle Klöckner Pentaplast, ürün bütünlüğü, emniyeti, tüketici sağlığı ve nihayetinde marka itibarını pazarlayıp korumak suretiyle müşteri değer zincirinde bütünleyici bir rol oynamaktadır.

Klöckner Pentaplast sürekli olarak şirketin tüm küresel faaliyetlerinde Kurumsal Sosyal Sorumluluk ilkesine bağlılığını gösteren yüksek EcoVadis puanları kazanmaktadır. Kp’nin uygulamaları plastik imalatının ilgili endüstri sınıfı içerisindeki tedarikçiler içerisinde en yüksek %8, EcoVadis tarafından değerlendirilen yirmi binden fazla tedarikçi içerisinde ise en yüksek %12’lik dilim içerisindedir. Plastik imalat sektöründeki karşılaştırmalı değerlendirmede kp, değerlendirilen dört alanın tümünde sektör ortalamasının ilerisindedir: Çevre, İşgücü Uygulamaları, Adil Ticaret Uygulamaları ile Sorumlu & Sürdürülebilir Temin. Klöckner Pentaplast, Çevresel Uygulamalar bakımından ilgili sektör sınıfında değerlendirilen tedarikçiler arasında zirvedeki %5, Adil Ticaret Uygulamaları bakımından ilgili sektör sınıfında değerlendirilen tedarikçiler arasında ise zirvedeki %9 içerisindedir. www.kpfilms.com adresini ziyaret edin.


Basın bülteninin tam metnini indirmek için lütfen buraya tıklayınız.


© Copyright Farmamak All rights reserved.
Last Updated April , 2014