ANTI-FOG PET

Yeni ürün çalışmalarına büyük önem veren Farmamak, Türkiye’de üretilmeyen ürünler için yatırımlar yapmaya devam etmektedir. Gerek Türkiye, gerekse dünyaya, yenilikçi ve rekabetçi ürünler sunan Farmamak, özellikle Avrupa’da ANTI-FOG Pet ürünü satışlarında üst sıralara doğru tırmanmaktadır. Yüksek nem içeriğine sahip sebze ve meyveler, et ve balık ürünleri ve hazır yemekler, folyo üzerinde su buharı oluşturur; ancak ANTI-FOG Pet folyo yüzeyinde su buharı tutunamaz, ürün şeffaflığını korur ve kap içindeki ürünün çok net bir şekilde görünmesini sağlar.

HOT-FILL PET

Gün geçtikçe büyüyen hazır yemek sektöründe özellikle sıcak olarak (90oC’ye kadar) servis edilen gıdalar için OPS (Gerdirdirilmiş Polistiren)’den mamul termoform edilmiş kaplar kullanılmaktadır. Halihazırda mevcut olan A-PET folyolar söz konusu yüksek sıcaklıklarda şekillerini muhafaza edemedikleri için kullanılamamaktadır. Buna karşın, üstün görsel özellikleri ve çevreci boyutu nedeniyle de yüksek ısıya dayanımı, PET folyo Pazar beklentisi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Farmamak, yüksek sıcaklığa (90oC) dayanıklı ve camsı görüntüye sahip PET folyolar ile 2014 yılında pazarın bu beklentilerini karşılamıştır. Her türlü gıda uygunluğuna sahip, yağlı, sulu, asidik ve alkollü gıdalar ile uyumludur. Ülkemizde olduğu gibi dünyada da bu uygulamanın ilk örneklerindendir.

AKTİF PET

Aktif PET folyo havadaki oksijenin ambalaj içerisine girmesini engelleyerek ve ambalaj içerisindeki oksijeni azaltarak oksijene hassas gıdalara daha uzun raf ömrü sağlar. EVOH içeren yapılardan daha yüksek oksijen bariyeri vardır ve tek bir proseste elde edilir. Aktif PET, PET ve PET bazlı katkılardan oluşmakta olup %100 geri dönüşümlüdür.

YÜKSEK DİRENÇLİ PLA

Yeni geliştirdiğimiz sıcaklık dayanımı yüksek PLA ürünümüz kaynar suya dayanmaktadır. Böylelikle marka sahibi firmalara sıcak dolum uygulamaları için daha sürdürülebilir alternatif bir seçenek sağlanmıştır.

© Copyright Farmamak All rights reserved.
Last Updated April , 2014